"הכנה ללידה" – מה זה אומר בעצם?

זה כמו להגיד "הכנה לעבודה" או "הכנה לחיים" או הכנה ל... (כל דבר).

יש כאן כמה כללי מפתח שיכולים להיות נכונים כמעט תמיד:

1.      אין "נוסחת פלא". לכל אישה, לכל זוג יש את דרך ההתכוננות המתאימים להם. במהלך המפגשים אנחנו חוקרים את מה שיכול לעבוד הכי טוב בשבילך/בשבילכם מבחינת: נשימה, תנוחות, מגע, התמודדות עם מצבים של כאב/פחד/חוסר אונים, איפה עלולות לצוץ מהמורות ואז מה צריך כדי שניתן יהיה לצאת מהן בדרך הטובה ביותר.

2.      אנחנו מכוונים את החשיבה להיות ממוקדת פתרון, במקום להיות ממוקדת בעיה.  כלומר, אנחנו שמים לב לקושי שמגיע ומנסים להבין אותו במלואו. בשלב הבא מגיע השימוש באמרת הפלא – "הדבר הטוב הבא" (Next best thing). מהו הדבר הטוב הבא שאני יכול/יכולה לעשות עכשיו כדי להתמודד יותר טוב / לקדם את הלידה שלי / שפחות יכאב לי / שפחות אפחד....

3.      אנחנו לומדים לא להצמד – להרגל, למחשבה, לתוכנית... כל עוד משהו עובד בשבילנו  - אנחנו ממשיכים. שמנו לב שזה כבר לא עובד... שמשהו השתנה (בנו או בסיטואציה) – אנחנו עוברים הלאה לתוכנית ב' (או ג' או ד').

4.      ויחד עם כל זה – אנחנו גם מרחיבים את "בנק הידע" שלנו לגבי עולם הלידה הפיזיולוגי, מה צפוי בבית החולים ואיך אפשר להתנהל שם בדרך הטובה ביותר עבורנו, כיצד מטפלים בתינוק ואיך מניקים ועוד ועוד.

זוהי הכנה ללידה בדרך "ללדת מבפנים" (Birthing From Within), כפי שלמדתי והעמקתי בה בארץ ובחו"ל. היא נעשית ב-4 מפגשים של כשעתיים וחצי הכוללים את כל הכתוב למעלה ועוד הרבה יותר. בנוסף אתם מקבלים גם חוברת המלווה את הקורס ודרכה תוכלו להעמיק עוד ולהרחיב את הידע בנושא.

לרוב המפגשים נעשים בדרך פרטנית או בקבוצות מאוד מצומצמות (4 זוגות לכל היתר).