תומכת ומכינה ללידה (דולה)
 
תומכת הלידה (הדולה) היא אשת מקצוע מוסמכת המלווה ומכינה את בני הזוג בתקופת ההריון, בלידה ובראשית ההורות,  מטפלת במגוון טיפולים הוליסטיים במהלך שבועות ההריון האחרונים ותומכת באופן פעיל ורצוף ביולדת בעת הלידה עצמה ולאחריה.
 

מה אני עושה

במהלך חודשי ההריון האחרונים, כתומכת ומדריכת הכנה ללידה, אני מדריכה את בני הזוג הדרכה אישית, המתמקדת בהעשרת הידע המעשי והתיאורטי הקשור להריון וללידה.
קורס ההכנה ללידה נעשה באופן פרטני או קבוצתי מצומצם ובו, בנוסף להסבר תיאורטי, בני הזוג חווים מגוון תרגילים והתנסויות במטרה להגיע לרגע הלידה בטוחים בתהליך ובצעדים שעליהם לנקוט על מנת להפיג מתח להקל על כאב ולהיות מתואמים זה עם זו.
 
 תומכת לידה

 
 
 

 
 
 
 

 
בנוסף אני מציעה לאשה ההריונית מגוון טיפולים הוליסטיים כגון: שיאצו, דמיון מונחה, רפלקסולוגיה או עיסוי הוליסטי, על מנת להפחית עומסים פיזיים ורגשיים, להכין את הגוף והנפש ללידה המתקרבת או פשוט לאפשר תחושה טובה ונינוחה יותר. בעת הצורך ניתן להיעזר באמצעים אלה לזירוז לידה.

כמטפלת הוליסטית, אני רואה חשיבות רבה בהעמקת הקשר בין בני הזוג לנשמה החדשה הנוצרת ומתהווה. ליווי בני הזוג נועד להעמיק ולהעצים קשר זה.
 
תפקידי כתומכת לידה ממשיך גם בחדר הלידה עצמו בעת הלידה, דרך תמיכה נפשית ופיזית רצופה ביולדת (ובעת הצורך גם במלווה אותה), בעזרת שימוש בהומיאופתיה מתאימה, בשמנים ארומאטיים מתאימים, עיסוי, שיאצו, רפלקסולוגיה ודמיון מודרך, במטרה להקל על היולדת ולאפשר לה השגת חווית לידה חיובית ומעצימה.

לאחר הלידה ובמהלך הימים הראשונים לאחר הלידה, נמשך הקשר עם היולדת  בהדרכה כיצד לטפל נכון בגופה, הנחיה וליווי בשלבי ההנקה הראשונים ועידוד האם ליצירת קשר נכון ובריא עם תינוקה.

כשיתאים, נפגש שוב לאחר הלידה לעיבוד חוויית הלידה ולמידה משותפת מהחווייה.